שכרתם רכב? מה לעשות במקרה של פריצה?

מה אומר התקנון?

השכרת רכב, בין אם מדובר בהשכרת רכב לטווח הקצר ובין אם מדובר בהשכרת רכב לטווח הארוך, הינה פעולה המחייבת אתכם לפעול בהתאם לתקנון ההשכרה עליו חתמם אל מול חברת ההשכרה ביום השכרתו.

תקנון זה מכיל בתוכו מספר מצבים שונים העלולים להתרחש במהלך תקופת ההשכרה, לרבות, מצבים בהם הרכב אותו שכרתם נפרץ.

במידה וגם אתם שכרתם רכב לאחרונה ובמהלך תקופת ההשכרה הבחנתם כי פרצו לרכב בניסיון לגונבו או במטרה לגנוב ציוד מתוך כלי הרכב, חשוב שתפעלו בהתאם להנחיות הבאות:

פריצה לרכב

5 הנחיות חשובות למקרה שפרצו לכם לרכב

  1. בראש ובראשונה יידעו את חברת ההשכרה בכל הנוגע לניסיון גניבת הרכב ו/או פריצתו על מנת לגנוב ציוד כזה או אחר מתוך כלי הרכב.
  2. במידה ונגנב לכם ציוד אישי כזה או אחר מתוך כלי הרכב, הקפידו לערוך רשימה של כל פריטי הציוד. כמו כן, ערכו חיפוש בסביבה בה נמצא כלי הרכב על מנת לבדוק שהגנב לא זרק או השליך את פריטי הציוד בסביבת הרכב.
  3. צלמו את הרכב מכל זווית אפשרית ובמידה ומופיעות בו “מכות” או שריטות כפועל יוצא מניסיון הפריצה/גניבה, הקפידו לצלם אותן ואף לסמן אותן באמצעות טוש מחיק.
  4. במקרים בהם אתם לא יכולים לנוע עם הרכב, הקפידו לגרור אותו לנקודה מסוימת עליה סיכמתם עם נציגי חברת ההשכרה.
  5. במקרים בהם במהלך ניסיון הפריצה ו/או גניבה של כלי הרכב, נפגעו מנגנוני הנעילה ברכב ואתם לא מצליחים לפתוח או לסגור את דלתות הרכב, הזמינו למקום מנעולן על מנת שיפתור בעבורכם את בעיית הנעילה.

בירורים מול חברת ההשכרה

חשוב לציין שכאשר אתם משוחחים עם נציגי חברת ההשכרה ומיידעים אותם בכל הנוגע לניסיון פריצת רכב, חשוב שתקפידו לבדוק מולם את כל נושא עלויות הטיפול ברכב מרגע זה ואילך.

במקרים מסוימים (ובהתאם למיקומו הפיזי של הרכב), שוכרי הרכב נדרשים לשאת בעלויות הגרירה ו/או המנעולן במידת הצורך, כאשר בחלק מהמקרים, עלויות אלו יתקזזו ו/או יוחזרו לכם מהתשלום עבור שכירת רכב באותה חברה.

כמו כן, חשוב לבדוק את זהותה של החברה המבטחת על מנת לפעול להגשת תביעת ביטוח במקרים בהם נגנב לכם בתוך כלי הרכב ציוד כזה או אחר.

מה קורה במידה וננעלתם מחוץ לרכב? כמובן במקרה זה, קודם כל חשוב שתיצרו קשר עם החברה שממנה שכרתם את הרכב ותתייעצו.

יכול להיות שיש להם ביטוחים / הסכמים עם מנעולנים מסוימים שקרובים אליכם שיכולים להגיע במהירות ולבצע פריצת רכב מבוקרת. במידה ולא התקשרו למנעולן מומחה באזוריכם ובקשו שיגיע במהירות למקום האירוע.

מעבר לכל ההנחיות המופיעות לעיל, אנו ממליצים לכל אחד ואחת מביניכם העתיד לשכור רכב לכל מטרה ומכל חברת השכרה כזו או אחרת בזמן הקרוב, לקרוא היטב את תקנון ההשכרה עליו אתם עומדים לחתום טרם נטילת הרכב מהמגרש בו הוא נמצא.

בתקנון זה תוכלו למצוא הנחיות ומידע מדויק אודות מצבים שונים אליהם אתם עלולים להיקלע במהלך תקופת ההשכרה, לרבות מקרים כגון: פריצה ו/או ניסיון גניבת הרכב. כמו כן, חשוב שתבררו את הסוגיה הנ”ל אל מול נציגי חברת ההשכרה בטרם צאתכם לשלום עם הרכב המושכר ממגרש ההשכרה.

אפשרויות
מבצעים
אודות פיגו
השכרת רכב לחודש החל מ 2339₪
לקבלת הצעת מחיר

מלאו את הפרטים ושלחו

הצהרת נגישות עסק

העסק מונגש לבעלי מוגבלויות באופנים הבאים:

  • רמפה
  • חנייה נגישה

אימייל של רכז הנגישות: aviv_rent@bezeqint.net

טלפון של רכז הנגישת: 052-2451048

דילוג לתוכן