מה אתם צריכים לקבל כשאתם שוכרים רכב?

כיצד יש לגשת לרכב שכור? האם העובדה שזה לא רכב שלנו משנה רק מההיבט הכספי או שייתכנו סוגיות שחשבנו שהן ברירת מחדל ומסתבר שהן לא חלק מהרכב שלנו? מתי הסוגיות הללו עלולות להפתיע לרעה בנהיגה ולסכן את בטיחותנו? כיצד ניתן להימנע מכך כשנכנסים לאוטו לאחר החתימה על חוזה השכרת רכב?

כאשר שוכרים רכב, ישנם אלמנטים שאת חלקם – על פי חוק חובה לספק לכם, ולחלקם הורגלתם כשנסעתם ברכב של ההורים או ברכב אחר שהייתה לכם חזקה עליו. הבעיה שחלק לא קטן מאותם אלמנטים אינו קיים בפועל ברכב שתשכרו, ולכן מומלץ מאד לקחת אתכם מאמר זה למשרד השכרת רכב, ולוודא מול הלבלר או כשאתם בתוך בחנייה – שבמסגרת השכרת רכב הכל קיים והכל תקין. מה צריך לבדוק? להלן מספר פרמטרים חשובים שבאים להקל לכם את הראש.

מה אתם צריכים לקבל כשאתם שוכרים רכב

כפתורים, ידיות ועזרי תפעול

אתרו את מצת הרכב, התבוננו בגיר ההילוכים, בדקו שהרדיו תקין, והכניסו תקליטור לווידוא תקינות הרדיו–דיסק. בדקו שהרמקולים עובדים תקין, ושהמזגן מקרר/מחמם כנדרש, לא נוזל ולא בוקעים ממנו רעשים חריגים. דווחו ללבלר השכרת רכב בהינתן תקלות או אי הבנות בתפעול הבסיסי של הרכב.

בטיחות וניקיון הרכב השכור

ודאו שיש ברכב אפוד זוהר, הבגד היחיד שמותר לכם לצאת מהרכב באמצע נהיגה על פי חוק – ממנו כשאתם בכביש המהיר. אם לא מצאתם אותו על מושב הנהג, חפשו באריזות שבתוך הבגאז‘. דווחו ללבלר השכרת רכב אם לא נמצא אפוד זוהר.

הישארו באזור הבגאז‘ ואתרו חבילה צרה בצורת מלבן שחור או אדום, עשויה מפלסטיק גמיש עם מכסה קצר וגוף–קופסה ארוך. זהו משולש האזהרה שלכם. הוציאו את המשולש מהחבילה הצרה וודאו שהוא תקני. המשולש צריך להיראות ממרחק 100 מטר. נתקלתם במשולש שבור או לא תקין? דווחו בטרם תוציאו את הרכב ממגרש השכרת רכב.

על פי חוק, חובה שיהיה פח אשפה ברכב. ודאו כי הוא קיים. הימצאותו – בדרך כלל בין המושבים האחוריים או בין מושב הנהג למושב הסמוך לו. בקשו מלבלר השכרת רכב שיספק פח אשפה באם לא נמצא.

תפעול הרכב בשעת חירום

כבלים להתנעה וגרירה: על אף שאם תיתקעו חברת ההשכרה מחויבת לשלוח אליכם את הביטוח ואפילו רכב חלופי, לא הגיוני לחכות לחברה מאזור המרכז כשאתם נמצאים באצבע הגליל או בנגב. לכן, כדאי שתוודאו כי בהסדר  השכרת רכב נכלל באוטו השכור שלכם כבל התנעה, ואם יש תופסן לגרירת רכב מאחורה – גם כבל גרירה.

ערכה לתיקון פנצ‘ר: עליכם לוודא כי ברכב אותו שכרתם בהסדר השכרת רכב יש ג‘ק לגרירת הרכב, ידית להרמה ידנית שלו, ומפתח בוקסות לחילוץ בורגי הגלגל התקול. מומלץ לשדרג, אגב, לג‘ק הידראולי או חשמלי להרמת רכב מהירה ויעילה יותר.

ערכת עזרה ראשונה – חיונית בכל רכב! על אף כי אין חובה חוקית להציב ברכב ערכת עזרה ראשונה, לא יזיק לבדוק אם היא קיימת בתא הכפפות או בתא אחר ברחבי המכונית. אם נפגעתם בתאונה – הטיפול הראשוני הוא קריטי מאד ויכול להציל חיים. על פי נהלי משרד התחבורה, הערכה תהיה מאוחסנת בתיק עזרה ראשונה ייעודי ובתוכו תמצאו חסמי עורקים, תחבושות, משולש בד, פלסטרים, פס סטרילי, אגד חבישה גדול (6 ס“מ) ומספריים לחיתוך פלסטרים, אגדים ותחבושות שונות.

מומלץ לוודא כי ישנו מטף לכיבוי אש באותו רכב שהשכרתם במסגרת השכרת רכב. על אף כי ברכב פרטי החוק לא מחייב את הנהג לוודא זאת, כשמדובר בנהג של רכב מסחרי חלה חובה חוקית מעין זו. בדקו את תקינותו של המטף ותאריך תפוגתו.

מסמכי השכרת רכב וביטוח

ודאו שיש לכם את פרטי יצירת הקשר עם חברת השכרת רכב, כולל מוקדים שונים בתוך החברה אליהם מתקשרים במקרים של תקלות או תאונות. ודאו כי המוקדים הללו מאוישים 24/7, וכן – למי יש לפנות במידה ומדובר במוקד שעתי הסוגר בשעות כמו 17:00 או 18:00. כמו כן, מוטב לוודא שתעודת הביטוח שלכם ורישיון הרכב בפנים, וכן ספר הרכב – במידה ותצטרכו לקרוא כיצד מפעילים פונקציה מסוימת בו.

 

בדיקת מכל הדלק

מומלץ מאד לבדוק שמכל הדלק שקיבלתם במעמד השכרת רכב – מלא. מומלץ גם להחזיר את הרכב כשמכל הדלק מלא, שכן ממילא תחויבו על דלק אם לא תעשו כן, וההוצאות עליו יהיו גבוהות ומיותרות.

שונות

ודאו כי ברכב יש עזרים שאתם נוהגים להשתמש בהם ביום יום: טישיו, פנסים שונים, מגבונים, ועוד. אם הם לא קיימים ברכב, בדקו האם משרד השכרת רכב יכול לספק לכם אותם, או שתוכלו להצטייד בהם במסגרת חנויות נוחות שונות בצדי הדרך.

אביב השכרת רכב בהתאמה אישית

בחברת אביב השכרת רכב לוקחים ברצינות כל לקוח ומתאימים לו רכב על פי צרכיו האישיים או המשפחתיים. החברה מחזיקה בצי מגוון מאד של רכבי איכות, ופועלת עם מגוון רחב של לקוחות מכל רחבי הארץ.

למידע על השכרת רכב פנו למשרד אביב השכרת רכב בעמוד שלפניכם!

אפשרויות
מבצעים
אודות פיגו
השכרת רכב לחודש החל מ 2339₪
לקבלת הצעת מחיר

מלאו את הפרטים ושלחו

הצהרת נגישות עסק

העסק מונגש לבעלי מוגבלויות באופנים הבאים:

  • רמפה
  • חנייה נגישה

אימייל של רכז הנגישות: aviv_rent@bezeqint.net

טלפון של רכז הנגישת: 052-2451048

דילוג לתוכן